Понеділок, 25.06.2018, 06:18
Приветствую Вас Гість | RSS
 
                          
 

Меню сайту

 
Опитування
Ви були закордоном?
Всего ответов: 719

 

Костянтин-Василь Костянтинович Острозький — що в імені цьому? Це — передзвін мечів на ратних полях, де виковувалась доля України, це - плеяда великих імен князівського роду, що веде свій початок від Володимира Великого. Це й невтомні молитви зачинателя роду Острозьких - Федора Острозького, що став святим. Це, звісно, бойові подвиги Костянтина Івановича Острозького, який мужньо вистояв у двобої з Московською державою. А ще - будівництво фортець та міст під егідою князя К.-В. Острозького. Це - зваблива краса жінок роду Острозьких - і трагізм кохання. Це - мужність і зрада. Це велика любов до рідної землі - і готовність принести їй у жертву своє життя. Перейнявши естафету від померлого брата Іллі - славу і тягар глави роду князів Острозьких, Костянтин-Василь зумів стати одним із найяскравіших його представників. В публічне життя К.-В. Острозький вступив досить рано — за королівським вердиктом його повноліття визнане в 15 років! А в 17 років молодий князь почав активно братися за військову справу. У віці 23 років К.-В. Острозький був призначений володимирським старостою - і одночасно отримав посаду маршалка Волинської землі, що було на той час найпочеснішим.

Метою свого життя К.-В. Острозький поставив боротьбу з татарами. Саме тому в народі з гордістю говорили, що татари "добре знають тяжку руку" молодого князя Острозького.

Успіхи його були настільки вражаючими, авторитет настільки безмежно великим, що в часи безкоролів'я на сеймі 1587 року він став претендентом на королівську корону.

Як особистість, князь К.-В. Острозький був вельми релігійною і водночас надзвичайно толерантною в питаннях віри людиною. Його релігійна терпимість проявилась і в благородних взаєминах у сім'ї.

Дружина князя - графиня Софія Тарновська - була католичкою, але це не заважало їм у подружньому житті.

Католиками були й сини - Януш та Костянтин. Найприхильнішим князь був до зятя - протестанта Криштофа Радзивила.

Відомо, що князь мав п'ятеро дітей - трьох синів і дві доньки. Проте саме сімейні обставини робили князя глибоко нещасним. У віці 44 років князь овдовів, але вдруге шукати подружнє щастя не став. Більше того, за своє життя він пережив смерть чотирьох дітей. Та найбільшою трагедією сім'ї стала ворожнеча між синами. А тому князь виділив синам маєтки. Януш отримав Чуднів, Костянтин - Берездів, а Олександр, улюбленець батька — Старокостянтинів. Проте Януш і Олександр так і не змогли дійти згоди. Через батькову спадщину вони готові були навіть воювати, приготувавши до бою з кожного боку по 10 тисяч війська.

Але й на цьому сімейні трагедії князя не закінчилися. Будучи главою роду, К.-В. Острозький узяв на себе відповідальність і за сім'ю померлого брата Іллі. При цьому йому довелося мати серйозні перипетії з його вдовою Беатою, яка вважалася позашлюбною донькою короля. Беата й справді мала доволі крутий королівський характер: властолюбива. нестримана, транжирка, жадібна до багатства та ще до всього - унікальна авантюристка.

Відсудивши у К.-В. Острозького частину його родових маєтностей, приєднавши до них ще й спадщину своєї єдиної доньки Гальшки-Ельжбети, вона стала однією з найбагатших жінок Європи. При цьому князь К.-В. Острозький втратив своє родове гніздо - місто Остріг, бо королівський суд передав його Беаті. Заклопотаний поверненням сімейних володінь, Острозький майже не купував у цей час маєтків -окрім с. Колищенець, де згодом виросте місто Старокостянтинів.

На відміну від своєї матері Гальшка мала ангельський характер: понад усе обожнювала свою матір, була в усьому їй слухняна. А ще з малих літ заявила, що стане красунею першої величини. Чутки про її вроду блискавично розлетілись усіма країнами. І вже з восьми років вона, найгарніша та найбагатша наречена, приймала родовитих женихів з усієї Європи, а її мати мала на чому плести хитромудрі авантюри, пов'язані з донькою.

Інтриги матері, Беати, врешті, й привели до того, що вона позбавила Гальшку єдиного кохання, розтерзавши її чоловіка, а відтак погодилась на новий шлюб доньки зі старим і жорстоким князем Гурком. Останній же заточив молоду дружину в фортецю й тримав її там цілих 12 років. Усі багатства Гальшки в цей час належали її матері. Останнім авантюрним кроком нерозумної Беати було її власне одруження із подібним їй авантюристом - Альбертом Лаським, котрий за віком годився їй у сини. Отримавши такі багатства, Ласький негайно заточив свою престарілу дружину в неприступну башту, а її незліченні статки подарував королю Речі Посполитої.

Такі події не могли не хвилювати главу роду – князя К.-В. Острозького Глибоко переймаючись долею своєї улюбленої племінниці Гальшки, князь доклав неймовірних зусиль, аби таки повернути її до батьківського дому.

...Водночас князь Костянтин-Василь шукав для себе нову столицю, що відповідала б високому імені князів Острозьких. Відповідь у вирішенні цього нелегкого життєвого вибору було знайдено з купівлею с. Колищенці. Сьогодні ми можемо впевнено говорити, що Колищенці — це проміжна назва міста, що існувало між Кобудьом та Костянтиновом.Старокостянтинів
Туристичними стежками краю
(03854) 3 - 31 - 65
www.ksdua.com

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
    
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright Dantour © 2018 |